KŠD a umění

KŠD od svého založení kráčí s výtvarným uměním společně ruku v ruce. Byť je práce právníka velmi rozmanitá a zajímavá, určitě nemůžeme opominout i estetickou hodnotu a nechat naše kanceláře obyčejnými kancelářskými prostory s nic neříkajícími reprodukovanými obrazy nebo doplňky v uniformních interiérech, jak je bohužel častou realitou. Kancelář by měla jako místo, kde naši kolegové i klienti tráví velké množství času, rovněž inspirovat, uvolňovat a přinášet nadhled a energii pro další práci. To je posláním výtvarného umění a snažíme se tak jeho zakomponováním do naší kanceláře přiblížit moderním multifunkčním galerijním prostorům.

Již při vstupu do naší kanceláře nemůžete přehlédnout dva velkoformátové obrazy od Václav Bláhy, Prší modře a Prší červeně, které byly opakovaně vystavovány v rámci výstav tohoto umělce ze skupiny 12/15 Pozdě ale přece. Následně Vás před recepcí po pravé a levé straně jako brána uvítají dvě skulptury Kamzičí koloušek a Přírodopis, klasická díla legendárního surrealisty a filmového režiséra Jana Švankmajera, držitele Zlatého medvěda z Berlinale a několika Českých lvů, který je jako jeden z mála současných českých tvůrců oceňován i v zahraničí. Vedle recepce Vás jistě zaujme náš „kaktus“ Homegrown, tvořený desítkami plechovek od Krištofa Kintery, jednoho z našich nejprogresivnějších umělců a performerů, anebo na druhé straně recepce, kde se krčí záhadná rohatá postava - He, well hidden - skulptura vytvořená z basketbalových míčů týmž umělcem, která byla vystavena na výstavě v Rotterdamu v roce 2015.

Když pak postoupíte do kanceláře, ocitnete se již v našem inspirativním a nadhled přinášejícím světě, kde se prolínají kanceláře, jednací místnosti a umělecká galerie v jednom všespojujícím prostředí.

Přijďte nás navštívit, v naší kanceláři obklopeni uměleckými díly sami poznáte, jak v našem povznášejícím prostředí společně s námi získáte energii a inspiraci pro řešení Vašich i sebesložitějších případů.